Díky dalšímu úseku cyklostezky bude vítanou novinkou služba společnosti Rafting Ohře, která bude poprvé nejen půjčovat, ale i uchovávat a v případě potřeby převážet kola nebo koloběžky. V této sezóně bude tedy možné dojet například do Lokte na kole a sjet do Karlových Varů v loďce.

Společnost Dronte Ohře zahájí vodáckou sezónu v sobotu 16. dubna v amfiteátru v Lokti. Přestože se nekoná tak velký vodácký boom jako v roce 2009, je v posledních letech návštěvnost vodáků stabilní. „Horká léta bez srážek pro nás nejsou problém. Díky dvěma přehradám je řeka stále sjízdná," sdělila za Dronte Hana Červenková.
Minimální hloubka, kdy se dá řeka sjet, je čtyřicet dva centimetrů.

Ve stejnou dobu jako Dronte otevírá řeku i společnost Petr Putzer Rafting Ohře. Ta bude již podesáté pořádat velké čištění Ohře. „Nejdřív si řeku uklidíme a pak na ní můžeme jezdit. Budeme rádi za každého pomocníka, který nám přijde pomoct," řekl za Putzer Rafting Ohře Martin Sýkora. Každoročně se v Ohři nacházejí po zimě poklady v podobě odhozených pneumatik, ale jsou i případy, kdy během úklidu řeky narazili i na starou chladničku. I tak je Ohře jedna z nejčistších řek. Po úklidu bude opět připravena na vodáky. „Ohře je krásná, čistá řeka," dodává Sýkora.

Díky rekonstrukcím jezů je Ohře sjízdnější než kdy dřív. „Komfort na řece se stále zlepšuje," pochvaluje si Červenková.

Voda je dlouhodobě čistá a udržovaná. Během vodácké sezóny je velmi důležitá bezpečnost. „Nebezpečný není žádný jez, ale riskantní chování vodáků," sdělil za Povodí Ohře Jan Bezděk. Problém představují jezy bez propustí. Na řece Ohři je nejrizikovější jez v Radošově, který nemá propust. Nejvhodnější je loďku přenést, i přesto se najdou odvážlivci, kteří ho sjedou.

Mezi jezy bez propusti patří loketský horní jez, další je jez v Královském Poříčí a u solivárny v Karlových Varech. Tato místa rozhodně nejsou optimální pro bezpečné proplutí.
Přestože je klasická sezóna od května do září, má Dronte otevřeno podle potřeb. „Dokud jsou zájemci, tak máme otevřeno. Jsou i zimní nadšenci, co pořádají silvestrovské jízdy," doplnila Čevenková.

Zatímco Rafting Ohře má celoroční provoz. Mezi jeho klienty patří i nadšenci, kteří využívají prvního jarního sluníčka a vrhají se na vodu.
V případě, že jsou vodáci rodiče s malým dítkem, mohou si půjčit i dětské vestičky. V půjčovně Putzer Rafting Ohře mají k dispozici vestičky už pro kojence. Záleží pouze na vodácích, jak zkušení jsou a zda si troufnou se svou malou ratolestí na vodu.

„Celá řeka je pro děti dětským koutkem," zažertoval Martin Sýkora. V některých kempech jsou pro děti k dispozici právě dětské koutky, kde se mohou zabavit. Nová maringotka s občerstvením bude letos čekat na vodáky v tršnickém kempu.

Ohře je jednou z mála řek, která je až na výjimky sjízdná po celý rok. V současnosti je Ohře nejoblíbenější českou řekou.