Jenomže pro některé právě to byl velmi nepříjemný zážitek. „Stáli jsme si skoro na hlavách, v hale byl vydýchaný vzduch, a že jsem několikrát dostala do hlavy míčem, to už nekomentuji. Proč se utkání nehrálo v KV Areně, kde je dostatek místa, pohodlí a prostoru? Pokud vím, tato hala je multifunkční, tak proč se zápas nehrál tady?" naštvaně se dotazovala paní Alena. A nebyla sama, kdo včera kvůli stejně kritickému názoru Deník oslovil.

Co bylo tedy příčinou, že se premiéra volejbalové extraligy neodehrála v KV Areně? Byla obsazena, nebo hlavní roli hrály peníze za pronájem?

Podle šéfa volejbalového klubu Jakuba Novotného měl výběr místa prvního utkání, tedy haly Lokomotivy, několik příčin. „Před půl rokem, kdy klub vznikl, nikdo nevěděl, že na první zápas přijdou mraky návštěvníků. Vždyť KV Arena má kapacitu šest tisíc diváků a takovou účast jsme nepředpokládali. Proto jsme volili halu Lokomotivy. To byl hlavní důvod. Kromě toho se zde družstvo dobře cítí a má kontakt s diváky," vysvětlil Jakub Novotný. Připustil i finanční aspekt, ale zdůraznil, že to nebyla hlavní příčina, proč los padl na Lokomotivu.

Přesto nás zajímalo, kolik by za KV Arenu VK ČEZ Karlovarsko vlastně zaplatil.

Podle jednatele Romana Malečka je položení palubovky na jedno utkání v době hokejových zápasů poměrně drahou záležitostí. „Organizační a provozní příprava zabere půldruhého dne, je třeba upravit chlazení, mantinely a podobně. To vyjde na padesát až šedesát tisíc korun. My vycházíme volejbalu vstříc, ale hokej je stálým odběratelem našich služeb. Žádost o pronájem jsme navíc od pořadatele neobdrželi, " uvedl. I on je toho názoru, že pokud v Karlových Varech šlo o volejbalovou premiéru, pak organizátor volil Lokomotivu dobře. „Bylo zde určité divácké nepohodlí, ale odhad návštěvnosti byl velmi problematický," uvedl Roman Maleček.