Dvoustý záchyt nasbíral čtyřiatřicetiletý Vladimír P. z Chodova o víkendu. Další dva mu přibyly, když z úterý na středu skončil na záchytce hned dvakrát. Policie ho tam přivezla namol kolem jedenácté hodiny dopolední. Po osmi hodinách byl propuštěn, avšak ve středu ve 2.20 hodin už tam byl znovu. Za ani ne čtyřiadvacet hodin mu tak vzrostl dluh o 6800 korun za dva záchyty. „Celkově už činí kolem 600 tisíc korun,“ uvedla mluvčí krajské záchranky Petra Bakurová.

S tím si ale Vladimír P. hlavu neláme. Sám tvrdí, že vše platí. „Nevím, proč jsem zase skončil na záchytce, ožralej jsem nebyl. Jsem tady nevinně,“ řekl zmateně, když vycházel ve středu z prostor protialkoholní záchytné stanice. Zaměstnává nejen samotnou záchytku, ale zbytečně také policisty a záchranáře. Právě ti musí k němu vyjíždět, když lidé volají na tísňovou linku, když vidí v Chodově, že nějaká osoba leží bezvládně na zemi, a mají tak obavu, že by mohl být někdo zraněný. Opak je ale pravdou. Následně se totiž ukáže, že jde opět o silně opilého Vladimíra P. Policistům tak nezbyde nic jiného než ho odvézt na záchytku k vystřízlivění.

Záchytka v Sokolově, která slouží pro celý Karlovarský kraj, má i další své ´stálé klienty´. Například bratr rekordmana má na kontě okolo sedmdesáti záchytů. Další čtyři lidé kolem padesátky. Od začátku roku tam bylo umístěno už více než 500 lidí. Loni jich bylo celkem 876. Záchytka eviduje celkem dlužnou a neodepsanou částku k začátku srpna více než 5,6 milionu korun. Z toho téměř 1,4 milionu je za letošní rok. Pobyt stojí v současné době 3400 korun.