Mláďata vzácných a ohrožených poštolek přežila díky všímavosti lidí
a následnému zásahu Záchranné stanice handicapovaných živočichů Drosera. V areálu sokolovské nemocnice zachraňovali dělníci spolu s úředníky radnice hned čtyři životy. Nikoliv však lidské, ale poštolek obecných. Poštolky totiž zahnízdily na budově, kterou začali dělníci zateplovat. Přes nově postavené lešení se tak opeření rodiče nemohli dostat s potravou ke svým mláďatům. Těm hrozilo uhynutí.

„Díky všímavosti paní, která bydlí pod nemocnicí, se nám podařilo mláďata zachránit," říká Linda Tomeszová ze sokolovského odboru životního prostředí. Sousedka nemocniční budovy prý sleduje hnízdění poštolek každý rok. Letos, když nastoupili na budovu stavaři, byla už mláďata v hnízdě.

„Po domluvě se zhotovitelem stavby nám dělníci zjistili, že jsou ve hnízdě opravdu čtyři mláďata. Jejich rodiče se přes lešení nemohli k poštolkám dostat, a těm tak hrozilo uhynutí. Nejlepší možné řešení v tu chvíli bylo spojit se se zvířecí záchrannou stanicí Drosera, která si pro mláďata přijela," upřesnila Tomeszová.

V těchto dnech odbor životního prostředí sokolovské radnice sdělil radostnou zprávu. Poštolky byly úspěšně odchovány v záchranné stanici Drosera v Bublavě a v současné době jsou již vypuštěny do volné přírody.

„Tímto záchranné stanici děkujeme za spolupráci a budeme rádi za jakékoliv další podněty od občanů, díky kterým máme možnost včas zareagovat," sdělili úředníci odboru.