Orálek má za to, že zakázka byla neprůhledná a předražená. Filandr nařčení odmítá. Do obnovy parku se Oloví pustilo před dvěma lety. Rekonstrukce stála přes 677 tisíc korun. Oloví za úpravu parku, vybudování nového veřejného osvětlení a chodníků zaplatilo ze svého 457 tisíc korun, zbytek poskytl kraj. „Nedopátrali jsme se důležitých dokumentů spojených se zakázkou. Jde například o cenové nabídky vítězné firmy, fakturu za projekt na stavební práce nebo rozpis vyfakturovaných prací a materiálu," řekl Orálek.

„Zakázka je podle mě předražená o 200 tisíc korun. Navíc není ani dokončená, přitom faktury jsou proplaceny. Smrdí to kriminálem," tvrdí Orálek. V Oloví se přitom mluví o tom, že řadu zakázek vyhrávají tytéž firmy. „Jsou to známí starosty, proto se nad tím lidé pozastavují," poukázal jeden z místních. Na údajné nesrovnalosti zároveň upozornil i kontrolní výbor. Odpovědí na otázky, jak to se zakázkou bylo, se v pondělí zastupitelé nedočkali. „Ať tedy vše prošetří policie. Za město jsem proplatil pouze to, co bylo prostavěno," řekl Filandr na jednání zastupitelů a víc nekomentoval.

Město je rozděleno na dva tábory. Jedni za starostou stojí, druzí by si přáli jeho odvolání. „V Oloví jde o hašteření. Zastupitelé by spolu měli pracovat společně, místo toho tady padají trestní oznámení. Přitom se toho v Oloví za poslední roky dost udělalo," řekl po pondělním zastupitelstvu jeden z návštěvníků.

Kriminalisté prošetřují v Oloví i další veřejné zakázky. V souvislosti s tendrem na zateplení obou olovských sídlišť za 40 milionů korun obvinila policie starostu Filandra a šéfa Bytové organizace z přijetí úplatku a podplácení. Obvinění si přitom vyslechly i další dvě osoby z firem, které se do výběrového řízení přihlásily. Policie případ stále prošetřuje. „Vyslýcháme svědky a prověřujeme zabavené dokumenty," uvedla mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová. Obviněným hrozí v případě prokázání viny pět až dvanáct let vězení.