Opravit interiér kostela sv. Vavřince má v plánu město Chodov. Aby svůj plán uskutečnilo, musí mít však štěstí při sehnání vhodné dotace. Radnice si pro tento účel vyhlídla Norské fondy, odkud by chtěla potřebné peníze získat. Město již také vypisuje seznam zamýšlených oprav, mezi které patří výměna elektroinstalace, zabudování ozvučení či vymalování celého interiéru. Velký zájem mělo také o odhalení starých fresek. To však již zřejmě nebude možné.
„Pamětníci říkají, že v kostele bývaly namalované fresky. Nicméně v 70. letech minulého století zde došlo k výmalbě. Bohužel po posledním průzkumu, který se v kostele uskutečnil letos v březnu, bylo konstatováno, že fresky byly touto výmalbou definitivně zničeny. Původní barva totiž naprosto zprachovatěla," konstatoval místostarosta Chodova Patrik Pizinger.

„Dlouhou dobu si také stýskáme, že máme sice krásný kostel zvenku i opravenou střechu, ale uvnitř je elektroinstalace z padesátých let. Na rovinu mohu říci, že to je obyčejný hliníkový drát obalený hadrem," pokračoval Pizinger. V kostele se nachází i pohřební krypta. „Ostatky zde uložené jsou v neutěšeném stavu, takže budeme pamatovat také na jejich důstojné uložení," podotkl místostarosta.

I když město dotaci ještě nemá, zdejší hornický spolek Solles nelení a pokouší se vlastními silami vnitřek kostela zvelebit. Nedávno například jeho členové odstranili novodobé prosklené příčky, které oddělovaly hlavní loď kostela od takzvané malé kaple. Souhlas s úpravami vyslovil jak Národní památkový ústav, tak vedení Chodova.
„Důvodem pro demontáž byl záměr postupně prostory kostela upravit do původní podoby. Dříve tato část nebyla běžně dostupná, nyní se ale krásně otevřela," uvedla Ivana Sarkányová ze spolku Solles.
„V rámci brigády bylo vyklizeno také množství nepotřebného materiálu a vyřazeného inventáře. Již pouhým úklidem dostal tento prostor naprosto jiný rozměr a věříme, že se městu podaří letos získat dotační prostředky na celkovou renovaci interiéru kostela," doplnila.