Návštěvníci se mohou těšit na řemeslný jarmark, peklo s čerty nebo výstavu betlémů. Hlavním bodem programu vánočních trhů je Ježíškova dílna. „Prvních 100 dětí, které k nám zavítají, získá výrobu zcela zdarma. Během komentované show si vlastníma rukama vytvoří svíčku, mýdlo, nebo se stanou truhlářskými mistry či designéry. Dílna bude otevřená po celou dobu trvání trhů, takže stačí jen vstoupit a řemeslníci se vašich dětiček ochotně ujmou,“ přiblížila jedno z největších lákadel Romana Vlková ze statku Bernard.

Na statku tak zase ožívají vánoční tradice a zvyklosti. Atmosféru blížících se svátků navozuje také unikátní výstava betlémů, která se neustále rozrůstá. Na Bernardu se otevírá také brána do Pekla pro malé i velké hříšníky. Čertí chásky se však nikdo nemusí bát. Vstup je vhodný i pro menší děti. Návštěvníci se dále mohou těšit na Kapíkovo divadélko Šup Lup nebo vánoční zpívání Míši a Lucky.

Ani tentokrát nebude chybět zpívání koled pod vánočním stromem. Sváteční melodie si lidé společně zapějí v 17.30 hodin. Statek je už od prvního adventu oděn do vánočního hávu a osvícen tisícovkami žároviček. Historické nádvoří navíc zkrásnělo velkým ozdobeným stromem a originální vánoční pyramidou.

Vánoční trhy potrvají od 11 do 18 hodin. Akci moderuje Martin Šíl. Vstupné je dobrovolné.