V roce 1982 nastoupil k hasičům na stanici v Karlových Varech a strávil zde prakticky téměř celý pracovní život. Na konci dubna 2014 odešel Valeš po dlouhých 32 letech služby u profesionálního hasičského sboru na odpočinek. Aktuálně byl nejdéle sloužícím profesionálním hasičem v Karlovarském kraji. „Tuhle práci, pokud se to vůbec prací dá nazývat, jsem měl celou dobu hrozně rád a byl jsem zde spokojený. My si nepotřebujeme na dveře aut psát, že pomáháme, my to prostě děláme," shrnul své letité působení u hasičů Ladislav Valeš. Při rozloučení jej ředitel HZS Karlovarského kraje Václav Klemák označil za velkého odborníka a příkladného profesionála. „Velmi těžko budeme shánět náhradu, někoho, kdo by dosáhl alespoň takových kvalit, jako má Ladislav Valeš," uvedl ředitel.

Společně s ním se s karlovarským hasičem rozloučil i náměstek krajského ředitele Oldřich Volf, ředitel územního odboru Karlovy Vary Roman Krumphanzl, velitel stanice Karlovy Vary Dušan Uhlík a velitel stanice Toužim Jiří Horník.

Na památku dostal několik drobných dárkových předmětů, stejně tak od kolegů hasičů ze stanice Karlovy Vary, ředitel mu pak udělil i kázeňskou odměnu.

Ladislav Valeš nastoupil v roce 1982 na stanici v Karlových Varech jako hasič strojník. Od roku 1996 začal vykonávat funkci technika strojní služby a u zásahových automobilů vydržel až dodnes, když poslední roky působil na funkci vedoucího strojní služby v okrese Karlovy Vary. Během dlouhých let služby se vlastní pílí vypracoval od píky až po uznávaného garážmistra, který vytrvale prosazuje zlepšení strojní služby u sboru. Za svou práci byl mnohokrát oceněn, a to i medailí udělenou Generálním ředitelem HZS ČR.

Vůbec nejdéle sloužícím profesionálním hasičem v Karlovarském kraji byl Stanislav Chmelík ze Sokolova, který u sboru sloužil 42 let. Svou kariéru ukončil na konci roku 2011.