Pokud si je u nich zakoupíte, přispějete tím vážně nemocným dětem na úhradu zdravotních pomůcek, ozdravných pobytů a rehabilitací, které zdravotní pojišťovny buď nehradí vůbec, nebo jen částečně. Po celý týden probíhají totiž zimní Srdíčkové dny, jejichž tváří se stala malá Verunka.

„Tváří Zimních Srdíčkových dnů se letos stala malá Verunka, které život ztrpčuje poměrně vzácné, ale za to velmi vážné onemocnění, laicky nazývané jako nemoc motýlích křídel. Jedná se o kožní chorobu, kdy se i při minimální mechanické zátěži na kůži vytváří puchýře a odřeniny, protože kůže je křehká a velmi jemná. Zkrátka jako motýlí křídla. Rodiče musí Verunce poškozená místa pravidelně obvazovat, na rukou nosí speciální rukavičky, aby se zbytečně neporanila. Nejvíce jí pomáhá mořská voda, která dokáže velmi rychle všechny puchýře a odřeniny zahojit,“ vypráví jeden z nešťastných příběhů dětí ředitelka neziskové organizace Život dětem Maria Křepelková.

Právě tato neziskovka třikrát ročně Srdíčkové dny pořádá. „Za 19 let existence jsme díky všem milým lidem podpořili několik tisíc dětí. I letos tomu není jinak. Během podzimní části jsme vybrali téměř 2 miliony, tak uvidíme, jak dopadneme v prosinci,“ doufá v úspěch. Podobných příběhů, jako je ten Verunčin, je mezi dětmi spousta.

Doposud se na léčbu dětí podařilo prostřednictvím Srdíčkových dnů vybrat 246 485 474 Kč. Více informací najdete na www.zivotdetem.cz.