Několik složek integrovaného záchranného systému a dokonce vrtulník mělo plné ruce práce v obci Okrouhlá na Chebsku. Tam se totiž na syna majitelky objektu zřítila část štítu a střešní konstrukce, na které zrovna pracoval. Záchranáři ho vzápětí transportovali do plzeňské fakultní nemocnice, kde podstoupil operaci.

„Na místo ihned vyrazili posádky zdravotnické záchranné služby a jednotky HZS Cheb a SDH Žandov," potvrdil mluvčí hasičů Martin Kasal. „Práci záchranářů stěžovala zhoršená dostupnost a trosky po zřícení střechy, ze kterých musel být zraněný muž nejdříve vyproštěn," upřesnil.

Zasahující lékař na základě výsledků vyšetření rozhodl o leteckém transportu zraněného do plzeňské fakultní nemocnice.

Dalším 'oříškem' bylo pro hasiče připravení vhodných podmínek pro přistání vrtulníku. Vše se nakonec obešlo bez komplikací.

Redaktoři Deníku se na místo neštěstí vydali a od bratra zasypaného se dozvěděli více: „Při tom neštěstí jsem byl osobně," potvrdil Vladimír Kraus. „Na stavbě už jsme končili a celá budova byla podepřená trámy a celkově stabilizovaná. Nebyla to tedy žádná 'partyzánština'. Dělali jsme pomaličku a s rozvahou. Když jsem viděl, že to padá, tak jsem zakřičel na bratra, oba jsme chtěli odskočit, ale on už tam bohužel zůstal. Naštěstí celý štít spadl na trámy a bratra zasypala suť. Tu jsme odklidili a počkali na příjezd záchranářů. Bratr s námi do poslední chvíle komunikoval," dodal s tím, že také musel podstoupit dechovou zkoušku, která neprokázala přítomnost alkoholu v jeho dechu.