Informaci o hospitalizaci Deníku potvrdila mluvčí festivalu Uljana Donátová. Podle ní je Jiří Bartoška v nemocnici na rehabilitačním pobytu, který absolvuje na standardním pokoji III. chirurgické kliniky u profesora Roberta Lischkeho.

Z rukou Jiřího Bartošky má na blížícím se karlovarském festivalu převzít cenu prezidenta představitel legendárního Obi-Wana Kenobiho ze Star Wars Ewan McGregor. Ten v Karlových Varech zároveň představí nový snímek Druhá šance. V něm si zahrál po boku své dcery Clary, i ona bude hostem letošního ročníku MFF KV. Cenu prezidenta festivalu převezme i držitelka Oscara Alicia Vikanderová.

Prestižní světová přehlídka v Karlových Varech začíná v pátek 30. června a končí v sobotu 8. července. Hlavní hvězdou bude herecká megastar Russell Crowe, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů. Na pátečním zahajovacím večeru převezme Russell Crowe Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii a zároveň se karlovarskému publiku představí jako hudebník. Na zahajovacím koncertu 30. června vystoupí se svou kapelou Indoor Garden Party.