S agresivními motoristy se v poslední době roztrhl pytel. Nejenže ohrožují život ostatních řidičů, ale nezřídka se jejich oběťmi stávají i chodci. Nepříjemnou zkušenost s jedním takovým má i Josef H. z Karlových Varů. Přímo na přechodu pro chodce jej napadl řidič luxusního terénního vozu.

„Přecházel jsem u Zverimexu. Z kruhové křižovatky se přihnal černý off road s pražskou registrační značkou. Jeho řidič se neobtěžoval dát mi přednost, i když jsem byl v půlce vozovky,“ popsal začátek nepříjemného setkání pan Josef. Pirát silnic jej donutil, aby z půlky silnice uskočil do bezpečí. Tím ovšem nepříjemný zážitek zdaleka neskončil.

Řidič, který odmítl dát chodci přednost na přechodu, po pár metrech zastavil. Ovšem ne proto, aby se chodci omluvil. „Ty hajzle, copak si myslíš, že kvůli tobě budu brzdit?“ obořil se na málem sraženého chodce. Hysterický výstup motoristy skončil fyzickým napadením chodce. „Začal do mě bušit pěstmi. Snažil jsem se krýt, ale moc platné to nebylo. Asi tři náhodní kolemjdoucí mi naštěstí přišli na pomoc,“ vylíčil pan Josef napadení. To, že se mu obrana moc nezdařila, dokumentoval odřeným čelem. „Byl jsem s tím na chirurgii, pak mě poslali i na neurologii,“ řekl chodec.

Jeho verzi potvrdil i mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta. „V okamžiku, kdy muž uskakoval před rychle jedoucím vozem, zavadil rukou o auto. Na to konto jeho řidič vystoupil, a muže fyzicky napadl,“ konstatoval Valenta. Případem se podle jeho slov nadále zabývají policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město.

V souvislosti s řešením napadení chodce žádají policisté o spolupráci veřejnost. „Případ se stal ve středu kolem 14.40 na přechodu u Zverimexu. Pachatelem byl asi třicetiletý muž štíhlé, přibližně 190 centimetrů vysoké postavy oblečený do svetru tmavé barvy a černých kalhot. Měl krátké vlasy. Vůz, kterým jel, byl černý BMW X6 s pražskou registrační značkou. Podle výpovědi poškozeného se mu snažilo několik lidí pomoci. Policisté žádají tyto lidi, ale i další případné svědky napadení, aby volali na čísla 974 366 460, 974 366 268 případně na mobil 728 864 846,“ vyzval veřejnost Valenta.