Nový rok odstartovali karlovarští policisté pokračováním preventivních akcí s názvem Úklid - za bezpečné město.

Další takovou akci zorganizovali karlovarští policisté v noci na pátek „Od osmi večer do čtyř hodin do rána byla činnost policistů rozdělena na několik částí. Pátrali po hledaných osobách, věcech, které pochází z trestné činnosti, a také po osobách, na které soud vydal příkaz k zatčení. V restauracích a hernách policisté kontrolovali, zda zde nejsou osoby nezletilé a mladistvé a zda jim není podáván alkohol nebo jiné návykové látky,“ vyjmenovala karlovarská policejní mluvčí Zdeňka Papežová.

Policisté s psovodem také procházeli opuštěná místa a opuštěné domy, kde by se mohly kriminální osoby skrývat. „Není to vždy jednoduché a snadné. Opuštěné objekty slouží k různým účelům a vypadají skutečně nevábně,“ pokračovala mluvčí.

Při preventivní akci věnovali policisté podle jejích slov pozornost i bezpečnosti na silnicích. „Zkontrolovali přes čtyřicet osob a dvacet sedm vozidel. Při silniční kontrole zadrželi také řidičku, která usedla za volant opilá. Policisté naměřili této 37leté ženě 1,74 promile alkoholu. Zadržen byl také jeden cizinec, který se na našem území zdržoval nelegálně. Už v roce 2006 mu nebyl prodloužen pobyt v České republice. S předložením dokladů měl problém i další mladý cizinec. Ten však měl povolení pobytu pořádku,“ představila výsledky akce Papežová.