Celníci kontrolují i skladování a prodej zboží nejen na tržnicích, ale i v kamenných obchodech. Tentokrát se zaměřili na prodej lihovin a tabákových výrobků. Kontrolovali nejen značení alkoholu kontrolními páskami, ale také to, zda prodejci mají k výrobkům doklady prokazující jejich zdanění a zda jsou tabákové výrobky správným způsobem značeny.

Zdroj: Celní úřad

Od začátku prázdnin provedli 28 kontrol, z nichž byla téměř polovina pozitivních. Zajistili při nich v prodejnách 325 lahví (170 litrů) alkoholu. Kontrolované osoby nepředložily k zajištěným lihovinám doklady prokazující jejich zdanění v souladu s ustanovením zákona o spotřebních daních.

Prosecco, šumivé víno - Ilustrační foto
TIPY NA VÍKEND: Konají se letní slavnosti i festival vína

Hlídky se také zaměřily na kontroly prodeje tabákových výrobků. Zajistily více než 17 000 kusů cigaret a zahřívaného tabáku, jež byly značeny neplatnou tabákovou nálepkou, či nebyly značeny vůbec, a při poslední kontrole našly téměř 800 g tabáku ke kouření do vodní dýmky bez tabákové nálepky. Zboží prodejci ukrývali nejen v regálech či pod pulty mezi dalším zbožím, ale také ve skladech v různých skříňkách a regálech, kde tabákové výrobky odhalil služební pes Green.