Havárie se sice stala už na konci ledna, ale až nyní policisté přikročili k vyšetřování 33letého muže ze Sokolovska.  Celá událost se stala v Habartově v ulici Sokolovská, kdy muž s Fiatem narazil do sloupu s osvětlením.

"Při jízdě zřejmě nezvládnul řízení motorového vozidla. Při projíždění levotočivé zatáčky přejel s vozidlem vpravo, kde narazil do sloupu veřejného osvětlení. Po dopravní nehodě zůstalo vozidlo stát v jízdním pruhu, z důvodu deformace kola," řekla k havárii policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Řidič přitom z místa nehody utekl, ne však daleko. Hlídka z Habartova ho dostihla krátce po nehodě. 

"Policisté s ním provedli opakovanou dechovou zkoušku na alkohol, která vyšla s pozitivním výsledkem, a to 2,22 promile. Řidič při kontrole nepředložil doklady předepsané pro řízení a provoz vozidla. Lustrací poté bylo zjištěno, že má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel," vysvětlila mluvčí.

Šetřením bylo zjištěno, že se neoprávněně zmocnil klíče k Fiatu, a to v době, kdy bylo vozidlo v opravně. Za pomoci odcizeného klíče z kanceláře firmy, se v areálu firmy zmocnil vozidla a neoprávněně ho užíval k řízení až do obce Habartov, kde měl s vozidlem nehodu.

"Svým jednáním způsobil škodu předběžně odhadnutou na částku kolem 15 000 korun. Za toto nezákonné jednání mu v případě prokázání viny mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala Krejčí.