Podle informací by měl mít dosud trvalé bydliště v okrese Cheb. Balamuta přitom není pro policisty žádnou neznámou. Na svém kontě má vloupání do objektů. Vystupuje i na internetových seznamkách a představuje se také jako Michal Barsík, Bars či Jirsa.
Matka devětačtyřicetiletého muže žije v Krásné u Aše, kde několik let působila jako starostka. „V podstatě žádného syna nemám. A vůbec se mi o něm tedy hovořit nechce," vyjádřila se pro média Anna Balamutová z Krásné u Aše. Po této obci, která čítá asi 500 obyvatel, se nyní hlasitě hovoří, že dvaasedmdesátiletá seniorka Balamutová není v současné době špatná ´jen´ z hrůzného činu svého potomka, ale také prožívá rekonvalescenci po operaci. „Syna paní Balamutové jsem v naší obci vlastně nikdy neviděl," vyjádřil se pro Deník tamní starosta Luboš Pokorný. „Exstarostka Anna Balamutová byla po pracovní stránce spolehlivá. Nikdy by mne ani nenapadlo, že se v její rodině může něco takového odehrát," neskrýval Pokorný.
Podle posledních informací policie byl hledaný Milan Balamuta zadržený v jenom z bytů v Praze. Nyní mu hrozí více jak desetiletý trest za mřížemi.