Z jednoho obchodu se například pokusil ukrást osm balíčků kávy. Nutno podotknou, že pouze v tomto případě si kořist odnesl. Na ukradených balíčcích přitom lpěl natolik, že se kvůli nim pustil do křížku s ostrahou i manažerkou prodejny. Nejdříve prošel přes pokladny bez zaplacení, ale před obchodem zlodějíčka zastavila ostraha. Ještě předtím se pokusil lup ukrýt tak, že ho odhodil do koše. Poté vzal nohy na ramena, jenomže pak si to rozmyslel a pro kořist se vrátil. To už tašku s kávou ale manažerka odnášela zpět do prodejny. Lupič se začal o tašku se ženou přetahovat, na pomoc ji přispěchal pracovník ostrahy. Loupežník jim tašku vytrhl a definitivně pláchl. Jak se později po jeho dopadení ukázalo, na svědomí toho měl mnohem více. Další krádeže se dopustil ve skladových prostorech obchodu, odkud odcizil prázdnou přepravku s lahvemi.

Přepravku s lahvemi se pak snažil vrátit přes automat výkupu lahví, avšak neúspěšně, byl zadržen ostrahou. A smolně dopadl i jeho další loupeživý pokus. „V noci vyšplhal po lampě veřejného osvětlení na střechu prodejny, kde odštípal několik metrů kabelů. Byl však přistižen pracovníkem ostrahy, který přivolal hlídku. Policisté zloděje na místě zadrželi,“ řekla mluvčí policie Zuzana Týřová.

A s jinou střechou to zkusil zloděj smolař ještě jednou. Jak dopadl tento pokus? Jako předchozí. Podle policejní mluvčí obviněný muž v noci vylezl po lešení na střechu, odkud odtrhal krytinu z měděného plechu. Byl však vyrušen a z místa utekl pryč.

Policie nyní lupiče břídila stíhá za krádež a poškozování cizí věci. Určitě mu přitíží fakt, že se krádeží dopouštěl i přesto, že byl v minulosti odsouzen pro stejný přečin a vězeňské prostředí tak poznal zblízka. Asi se mu po něm zastesklo, protože se za mříže nejspíše vrátí. Při poslední pokusech o krádeže způsobil škodu kolem 13 000 korun. „Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby.

Ten ho akceptoval a soudce muže poslal do věznice. Za loupež mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let,“ dodala Týřová.