Bral tady vše, co mu přišlo pod ruku. Několik stovek upomínkových předmětů s tematikou města Loket, kapesníky, knížky, lihové bylinné roztoky i diáře. A než z obchodu zmizel, založil na několika místech požár.

„Oheň se ovšem podařilo přivolaným hasičům rychle zlikvidovat. I přesto se vlivem sálavého tepla a zplodin z hoření poničilo vybavení prodejny, obvodové zdi i výmalba s historickými motivy. Svým jednáním tak třiatřicetiletý muž způsobil v prodejně suvenýrů škodu téměř 180 000 korun,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.
Zloděj, a vlastně taky žhář, se ovšem z lupu dlouho netěšil. O několik hodin později mezi Loktem a Novým Sedlem policisté kontrolovali podezřelou osobu.

„Během kontroly u muže našli upomínkové předměty odcizené z prodejny suvenýrů. Muže okamžitě zadrželi a převezli na obvodní oddělení,“ poznamenal Kopřiva.

Tam vyšlo najevo, že muž v posledních dnech přespával ve sklepě domu v Lokti, kde ho v mrazivém počasí nechávali majitelé.
O druhém svátku vánočním majitelé domu muže pozvali na snídani, během které jim měl říci, že si nakoupil různé věci.
Odpoledne se pak majitel domu dozvěděl o odcizených věcech z místní prodejny suvenýrů. Okamžitě se šel podívat do sklepa, kde muž v posledních dnech přebýval. „Ve sklepě objevil krabice a igelitové tašky plné různých předmětů a okamžitě přivolal policii. Ukázalo se, že se jedná o věci odcizené z prodejny na náměstí v Lokti, a proto je policisté okamžitě zajistili,“ dodal Kopřiva.

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže z Nového Sedla, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádež a přečinu poškození cizí věci. Kromě řádění v prodejně v Lokti má na svědomí ještě další delikt. O necelý týden dříve poblíž Nového Sedla vnikl do odstaveného vozidla značky Renault. Z toho měl odcizit autorádio a majiteli automobilu způsobil škodu přes 5 tisíc korun. Státnímu zástupci dali kriminalisté podnět k vydání návrhu na vzetí poberty do vazby a ten ho akceptoval.

Třiatřicetiletému muži hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na pět let, jelikož byl za stejný čin v posledních třech letech pravomocně odsouzen.

Jednání karlovarského zastupitelstva v Lidovém domě.
Zastupitelé budou jednat v „Liďáku“