Podle soudu tuneloval jako likvidátor Podnik bytového hospodářství Karlovy Vary (PBH). Potvrdila to soudkyně okresního soudu v Karlových Varech Ivana Fořtová. „Likvidátorovi PBH Petrovi Horkému byl uložen souhrnný trest odnětí svobody na dva roky s dvouletým podmíněným odkladem výkonu trestu,“ uvedla k procesu soudkyně Fořtová. Horký ale jakoukoliv vinu odmítá.
Petr Horký byl odsouzen za přečin zanedbání povinnosti při správě cizího majetku.

„Z účtu společnosti PBH v likvidaci uhradil 1,171 milionu korun, ačkoliv si byl vědom toho, že náklady na konzultační a poradenskou činnost byly vynaloženy zbytečně. Tento podnik nevykazoval žádnou ekonomickou činnost a neměl žádné zaměstnance,“ konstatovala soudkyně Fořtová.

Podle soudkyně byl jediným majetkem PBH jeden pozemek. Petr Horký jako likvidátor navíc podle soudu nepostupoval ve výkonu své funkce s odbornou péčí, protože jako likvidátor uzavřel jménem PBH v likvidaci smlouvu se společností ARJ smlouvu, jejímž předmětem byla právě ona poradenská činnost. „A jediným úkon, který tato firma na jeho pokyn provedla, byla dražba této parcely. Za to naúčtovala PBH v likvidaci 160 000 korun, aniž měla na dražbu oprávnění. Proto je tento úkon neplatný,“ zdůraznila soudkyně.

Sám Petr Horký vinu odmítá. „Podle mého názoru nebyla prokázána žádná škoda na PBH v likvidaci,“ zdůraznil. Horký si nyní počká na písemné vyhotovení soudního rozhodnutí a po poradě se svým právníkem zváží odvolání.

S podmínkou a peněžitým trestem odešel Petr Horký letos v březnu také od Krajského soudu v Plzni, stejně jako lobbistka Jana Mrencová, která byla souzena společně s ním. jednalo se o případ úplatkářství, jenž se táhl několik let. Horkému soud potvrdil osmiměsíční podmínku se zkušební dobou 1,5 roku a peněžitý trest dvacet tisíc korun. Obžalovaní mohli proti rozhodnutí krajského soudu podat už jenom dovolání.