Více než pět desítek padělaných dokladů měl vyrobit třiačtyřicetiletý cizinec trvale žijící v Nové Roli. Výrobou falzifikátů se ve svém bytě zabýval od ledna letošního roku. Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality jej nyní stíhají pro spáchání přečinů padělání a pozměnění veřejné listiny a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Obviněný měl vyhotovit padělky občanských průkazů Slovenské republiky s trvalými pobyty v Bratislavě a Mníšku nad Hlicom,” uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. V jeho domácí dílně ovšem vznikla také falešná povolení k pobytu občana Evropské unie v České republice. „Všechny padělky opatřoval razítky a pravděpodobně smyšlenými jmény. Přechovával je v úmyslu použít je jako pravé,” doplnil mluvčí. Vedle zmiňovaných dokladů přechovával také více než desítku platebních karet s magnetickými proužky a čipem, vystavených na různá jména.

Padělané doklady

Podle kriminalistů mohly být falešné průkazy použité při zakládání bankovních kont v České republice a ve Spolkové republice Německo. „Policisté proto žádají o pomoc při ztotožnění osob na fotografiích falešných průkazů. Lidé na fotografiích, případně ti, kteří jejich identitu znají, mohou volat buď na bezplatnou linku 158, nebo přímo kriminalisty na čísle 974 366 340, kde lze rovněž zanechat zprávu,” vyzval Valenta.

Obviněného cizince policisté umístili do cely, ze které na základě rozhodnutí soudu putoval do vazební věznice v Ostrově.