Scénu z bláznivé komedie připomínala krádež, které se v prodejně v Západní ulici v Karlových Varech dopustil čtyřiadvacetiletý muž. Při úprku z prodejny se před ním totiž nestačily otevřít dveře ovládané fotobuňkou. Prchající zloděj do nich narazil, čímž sám sebe na několik okamžiků knokautoval. Nárazem navíc rozbil skleněnou výplň dveří.

„Obviněný zloděj odcizil z regálu sojové a čokoládové tyčinky v hodnotě 60 korun. Lup uložil do batohu a prošel bez zaplacení pokladním blokem. Za ním jej ale zadržel pracovník ochranky,” popsal situaci, která předcházela mužovu úprku, Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Když se nárazem do dveří otřesený zloděj vzpamatoval, zaútočil na pracovníka ostrahy obchodu. Mezitím už ale byli na cestě policisté. „Jejich příjezdem ovšem výtržnosti neskončily. Muž na policisty plival, jednoho z nich pak fyzicky napadl,” popsal další zlodějovo jednání Valenta.

Čtyřiadvacetiletý muž z Kraslic je obviněný z přečinů krádeže, poškození cizí věci a násilí proti úřední osobě. „Krádeže se dopustil i přesto, že byl za majetkovou trestnou činnost v posledních třech letech potrestán. Naposledy rozsudkem sokolovského okresního soudu,” doplnil karlovarský policejní mluvčí.

Poté, co si od mužů zákona dopadený zloděj vyslechl obvinění z výše uvedených přečinů, jej policisté umístili do cely. „Kriminalisté pak podali podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí zadrženého do vazby. Soudce karlovarského okresního soudu žádosti vyhověl. Obviněný pak putoval do vazební věznice v Ostrově,” dodal Pavel Valenta.