Přezdívku „Hotelový fantom“ si v Karlových Varech vysloužil jedenapadesátiletý muž, kterého se podařilo zadržet policistům v Praze. „Hledaného muže si v Praze všiml policista, který v té době nebyl ve službě. Poznatek neprodleně nahlásil svým kolegům, ti jej zadrželi,“ popsala okolnosti zatčení hledaného muže Andrea Pomichalová, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Muži zákona zadrženého, po němž pátrali necelé tři měsíce, obvinili z přečinů krádeže, poškozování cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku a z maření výkonu úředního rozhodnutí.

„Obviněný muž v několika případech využil lsti, případně nepozornosti recepčních a vnikl do pokojů několika karlovarských hotelů,“ konstatovala Pomichalová. Z pokojů pak kradl elektroniku, doklady ubytovaných hostů, šperky a jiné cennosti. Celkem napáchal škodu vyčíslenou na čtvrt milionu korun.

Jedenapadesátiletý muž pochází ze Slovenska, v České republice má ovšem zákaz pobytu. „Vystupoval pod falešnou identitou. Tvrdil, že je inženýr a ekonom a že umí několik světových jazyků, například ruštinu či hebrejštinu. Vždy byl velice slušně oblečen. Jeho cílem bylo působit důvěryhodně. Svým zjevem a chováním se mu v několika případech podařilo pracovníky hotelů oklamat,“ popsala mužovo chování policejní mluvčí.

V Karlových Varech „působil“ ve třech hotelových komplexech. „V jednom z nich ho právě v momentě, kdy vnikl do pokoje a připravil si k odcizení notebook, překvapila ubytovaná turistka, která se do pokoje vrátila. Pachatel zpanikařil a při útěku nastříkal ženě do očí neznámý sprej,“ dodala Andrea Pomichalová.