Známý český fotbalista David Limberský stane před Okresním soudem v Karlových Varech, a to kvůli obžalobě, kterou na něj podal karlovarský státní zástupce Jiří Kožina. A nejde o žádnou banalitu. Bývalý český fotbalový reprezentant se bude před karlovarským soudem zpovídat z vydírání, kterého se měl dopustit ještě s dalšími třemi komplici v září loňského roku za pomoci střelné zbraně. I další tři aktéři už byli obžalováni.

„Obžalobu nemohu ani potvrdit, ani vyvrátit,“ komentoval kauzu karlovarský okresní státní zástupce Pavel Dvořák. „Ano, mohu potvrdit, že obžaloba byla podána, a to 30. května. Vzhledem k tomu, že byla podána v Karlových Varech, předpokládám, že soud bude tady. Případ dostal na starosti soudce Adrian Matuš, který se nyní s obžalobou podrobně seznamuje,“ potvrdil informaci Deníku Aleš Fikker, předseda Okresního soudu v Karlových Varech s tím, že zatím nedokáže říci, kdy by mělo začít hlavní líčení.

Restaurace Bon - jour, kde došlo v září k incidentu.
Fotbalista Limberský obviněn z vydírání. Komplic má vazby na galerku ve Varech

K incidentu došlo v loni v září v restauraci Bon - jour u karlovarského stadionu AC Start. Jedním z kompliců je podle dobře informovaného zdroje Deníku i jistý M. K. Je velmi dobrým přítelem Pavla H., korunního svědka v případu jedenáct let staré nájemné vraždy karlovarského vyhazovače Antonína S., který už několik týdnů řeší Krajský soud v Plzni. Vazby karlovarského podsvětí, jehož součástí jsou zbraně, občas nějaká střelba na lidi, vydírání, vyhrožování a výjimkou nejsou ani nájemné vraždy, tak sahají až k bývalému fotbalovému esu. Toho se redakce už před časem pokoušela v záležitosti kontaktovat, ale bez úspěchu. „Samozřejmě budeme činit nějaké návrhy, to ale všechno řeší moji právníci a já se k tomu nemohu zatím vyjadřovat,“ řekl serveru Lidovky.cz před několika týdny Limberský, který odhadl, že soudní jednání bude letos v září. „Budu tam prokazovat svou nevinu,“ dodal.

Restaurace Bon - jour, kde došlo v září k incidentu.Restaurace Bon - jour, kde došlo v září k incidentu.Zdroj: Deník/Jana Kopecká

V případu vydírání mělo jít o zmařenou investici v oblasti kryptoměn. Limberský měl muže pozvat do kavárny Bon - jour, kde na něj čekal s trojicí mužů. „Ve druhé polovině září se měla čtveřice mužů sejít s dvaatřicetiletým mužem v jedné z kaváren v Karlových Varech. Devětatřicetiletý muž měl opět po dvaatřicetiletém muži požadovat do určitého termínu vrácení finančních prostředků. Ten to měl ovšem znovu odmítnout s tím, že mu předá zmíněnou výpočetní techniku, která byla za tyto finanční prostředky pořízena. Následně se měl do sporu vložit sedmatřicetiletý muž, který měl začít dvaatřicetiletému muži vulgárně nadávat a po chvíli ho ohrožovat střelnou zbraní. Poté ho měl zbraní udeřit do horní poloviny těla. Přitom měl po dvaatřicetiletém muži požadovat vrácení finančních prostředků. Po několika minutách měl dvaatřicetiletý muž, kterému měl ještě devětatřicetiletý muž znovu zopakovat, že má finanční prostředky vrátit do určitého termínu, z kavárny odejít," sdělil k případu na podzim loňského roku mluvčí policie Jakub Kopřiva.

Koncert v Thermalu.
Ukrajinská Prime Orchestra opět míří do Thermalu. Nabídne svou rockovou show

Obsluha restaurace potvrdila, že tam k incidentu došlo. „Tenkrát jsem tu byla, ani jsme o tom nevěděli. Byl tu takový frmol, že jsme se o tom dozvěděli až po tom," reagovala zaměstnankyně restaurace. Na dotaz, zda patří Limberský ke stálým zákazníkům Bon - jour, zavrtěla hlavou. Ohledně komplice M. K. naopak zakývala. "Chodívá sem i s lidmi, kteří se pohybují kolem něho," dodala.

M. K. je v současné době vedle případu Limberského také spoluobviněn v dalším násilném trestném činu, a to právě s Pavlem H., korunním svědkem vraždy vyhazovače. Před lety ho navíc Pavel H. omylem postřelil do nohy, kdy mezi nimi došlo v ulici I. P. Pavlova ke konfliktu se skupinou mužů. Pavel H. tehdy vytáhl zbraň a zasáhl jí svého kamaráda. O tomto případu se dokonce dvakrát hovořilo v úterý 4. dubna u soudního líčení v případu vraždy Antonína S. Zbraň měl Pavel H. v držení legálně, ačkoliv se už coby mladistvý spolupodílel na vraždě otčíma svého kamaráda v Klášterci nad Ohří. Zatímco kamarád ťal svého otčíma sekerou do hlavy, Pavel. H. mu zasadil devět bodných ran do oblasti zad a tři do krku. Také M. K. se pokoušela redakce kontaktovat, ale bezúspěšně.