Další pěstírnu konopí odhalili ve středu karlovarští kriminalisté. V tomto kraji se jedná se už o třetí podobný případ za letošní rok. Tentokrát si však cizinec vybral pro tuto protizákonnou činnost dům přímo v centru města.

„Společně s policisty pořádkové policie zadrželi kriminalisté na místě jednoho cizince, který se staral o rostliny. Ve sklepních prostorách domu pak našli rostliny konopí v hodnotě přibližně dva a půl milionu korun,“ informoval krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

„Celou akci jsme připravovali několik týdnů, kdy si kriminalisté ověřovali jejich podezření, že v domě je velká pěstírna rostlin konopí,“ vysvětlil Valenta.
Po celou noc kriminalisté zajišťovali stopy a šetření pokračovalo také celý včerejší den. Zadrženého cizince zatím umístili do policejní cely. „Šetření i nadále pokračuje, musíme nyní zjistit, zda elektrickou energii neodebírali pro pěstírnu na černo,“ dodal mluvčí s tím, že zatím je ještě příliš brzy mluvit o výši trestu. Zadržený šestadvacetiletý cizinec je nyní podezřelý ze spáchání přečinu nedovolené pěstování rostlin obsahujících omamnou nebo psychotropní látku.

Na Karlovarsku se letos jedná už o třetí případ, kde se policistům podařilo odhalit velkou pěstírnu konopí. „Při první z akcí se podařilo zajistit rostliny v hodnotě 1 950 000 korun. Ve druhém případě jsme našli kromě rostlin připravených ke sklizni v hodnotě téměř tří milionů korun ještě připravené sazenice konopí, které by v případě, že by se je v pěstírně podařilo vypěstovat, dosáhly na drogovém trhu dokonce hodnoty pětadvacet milionů korun,“ řekl Valenta.

Upozornil, že první dva letošní případy byly sice v Karlovarském kraji, ale poslední událost je alarmující tím, že pěstírnu konopí odhalili přímo v centru lázeňského města.

„V tomto domě by opravdu nikdo nečekal to, co skrýval,“ uzavřel mluvčí.