„Do herny přišli oba muži 17. ledna kolem 12:30. První z nich přistoupil k baru a po obsluze požadoval rozměnit na menší bankovky deset tisíc korun. Barmanka mu vyhověla a k baru následně přistoupil druhý z mužů. Ten rovněž požadoval rozměnění, tentokrát ale menších bankovek na větší," popsala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

„Muž se však zřejmě s takto rozměněnými penězi nespokojil a požadoval další a další a další různé měnění bankovek. Při tom neustále něco hovořil, čímž obsluhu spletl a ta poté ztratila nad financemi kontrolu. Tímto jednáním se jim podařilo od obsluhy podvodně vylákat 8 tisíc korun," dodala Týřová.

K popisu pachatelů barmanka uvedla, že se jednalo o dva muže, kdy jeden z nich mohl být tak 170 cm vysoký, měl tmavší krátké vlasy a byl ve věku zhruba 35 až 40 let. Na sobě měl zimní bundu zelené barvy s kapucí a modré džínové kalhoty. Byl bez vousů a hovořil plynule česky. Pravděpodobně měl zlatý zub, jelikož se mu při mluvení v ústech blýskal.

Druhý muž byl vyšší, tak kolem 185 190 cm vysoký, tmavší pleti, ve věku cca 35 až 40 let. Vlasy měl tmavé, střižené nakrátko a hovořil plynule česky. Na sobě měl modrou zimní bundu, tmavé kalhoty a okolo krku modrou šálu.

„Obdobný případ se stal o den později i v Ústeckém kraji, a to konkrétně v Lovosicích. Zde zřejmě ti stejní muži využili nepozornosti barmanky v místní herně a při rozměňování bankovek jí odcizili 12 tisíc korun," dodala policejní mluvčí.

V případě jakýchkoliv informací k těmto hledaným mužům volejte na linku 158 nebo se obraťte na nejbližší policejní služebnu ve vašem nejbližším okolí.