Do herny v Dukelské ulici v Kraslicích vyjeli v neděli kolem šesté hodiny ranní místní policisté. Přivolala je obsluha podniku kvůli čtveřici německy hovořících výtržníků ve věku mezi sedmadvaceti a třiceti lety. Muži se chovali vulgárně a tropili v prostorách herny výtržnosti.

O tom, že s cizinci nebude snadné pořízení, se tříčlenná hlídka policistů přesvědčila bezprostředně po vstupu do podniku. Muži zákona nestihli ani pořádně otevřít ústa, aby výtržníky vyzvali k zanechání protiprávního jednání, a jeden z policistů už čelil útoku. „Jeden z mužů jej napadl. Za terč si vybral policistovu hlavu,“ potvrdila Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. Výtržníci pak do policistů strkali a tahali je za služební stejnokroj. „Členové zasahující hlídky tak byli nuceni použít donucovacích prostředků – hmatů, chvatů a slzotvorného prostředku. Teprve pak se jim podařilo čtveřici mužů zpacifikovat a nasadit jim pouta,“ konstatovala Dohnalová.

Všichni čtyři výtržníci skončili v cele předběžného zadržení. V ní podle Dohnalové pobudou do doby, než se rozhodne o tom, zda skončí ve vyšetřovací vazbě.

Při vyšetřování případu vyšlo najevo, že čtveřice násilníků už měla v minulosti oplétačky se zákonem. „Trestnou činnost však zatím nikdy nepáchali na území České republiky,“ upřesnila sokolovská policejní mluvčí. Za napadení úřední osoby a výtržnictví teď všem čtyřem hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody. „Při zásahu neutrpěl žádný z policistů ani útočníků zranění,“ dodala Kateřina Dohnalová.