Nález nevybuchlého dělostřeleckého granátu vyděsil obyvatele Chebu. Munici objevil bagrista se svými kolegy, kteří v Hradební ulici prováděli výkopové práce.
Policisté museli evakuovat jednu základní a střední školu a také budovu knihovny.

„Na místo jsme přivolali pyrotechnika z expozitury Teplice. Ten určil, že se jedná o nevybuchlý tříštivý dělostřelecký granát z druhé světové války německé výroby," popsal událost krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Náboj byl následně odborně zlikvidován za městem Cheb. Policisté zakázali kolem místa nálezu nejen průjezd aut, ale i průchod chodců.
„Okolí do vzdálenosti 100 metrů od nálezu jsme museli okamžitě evakuovat," podotkl Valenta. „Akce se týkala zhruba pěti set lidí v ulicích Hradební a Obrněné brigády" upřesnil mluvčí.

„Zrovna jsem se blížila ke knihovně, když mě policisté upozornili na to, že tam dělníci nalezli granát a celou budovu evakuovali," uvedla zástupkyně ředitelky Městské knihovny Cheb Marie Mudrová s tím, že jen z knihovny muselo odejít patnáct lidí.

Největším zážitkem byla akce pro žáky základní školy. „Nikdy jsem ještě takhle utéct ze školy nemusela," uvedla devítiletá Sára Slivková z Chebu. „Nenapadlo by mě, že se bomba dá najít přímo u chebské knihovny pro dospělé," užasla žákyně.

"Byla jsem nálezem šokována," sdělila důchodkyně Marie Soukupová z Chebu. "Podobných nevybuchlých granátů a další munice se nyní ukazuje stále více," dodala.