Škoda, kterou svým jednáním způsobili, nepřesáhla pět tisíc korun. A o koho se vlastně jedná? Jde o členy hudebního projektu Neruda, ve kterém hrají i Roman Holý a Matěj Ruppert z Monkey Businnes. Ti 15. března se členy vystupovali v klubu Paderewski. Skupina se ubytovala v domově mládeže v karlovarské části Drahovice v Lidické ulici.

„V půl druhé ráno kontaktovala vrátná tohoto domova operační středisko Městské policie s tím, že někdo vyhazuje z vyššího patra televizi, stoly, židle a další věci,“ řekl zástupce vedoucího Městské policie Jan Trojáček.

Pracovník operačního střediska na místo vyslal ihned hlídku. Do deseti minut od oznámení přijela na místo. Odebrali se do devátého patra, odkud vycházela skupina osob. „Po dotazu, zda jsou pod vlivem návykových látek jeden ze členů skupiny přiznal, že byli na koncertu a alkohol skutečně požili,“ uvedl Trojáček.

Na místě byla nutná i součinnost s Policií České republiky. Policejní hlídka obvodního oddělení Karlovy Vary na místo dorazila při zjišťování totožnosti dotyčných osob. Společně se strážníky zjistili, že se jedná o skupinu mužů ve věku jednadvaceti až šestačtyřiceti let. Policisté celou věc na místě přebrali. „Hlídka Městské policie dohlížela na dodržení veřejného pořádku a taktiku případného zákroku,“ doplnil Trojáček.

„Policisté jejich jednání kvalifikovali jako přestupek proti majetku a veřejnému pořádku, který bude postoupen k dořešení do správního řízení na Magistrát města Karlovy Vary,“ konstatoval policejní mluvčí Pavel Valenta.