„Podněty od občanů jsme si se státními policisty rozdělili. My už jsme se soustředili na Sokolovskou ulici, kde si lidé stěžovali na vozy zásobování zaparkované na chodnících,“ uvedl Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie. Za jediný týden vyřešili strážníci už šest podobných případů.

Stejný počet zásahů si od schůzky připsali do statistiky ve Dvořákově ulici ve Staré Roli, kde si lidé stěžovali nejen na auta parkující na trávníku, ale i na problémy s bezdomovci. „Tři z nich jsme za týden z lokality vykázali. Udělili jsme zde i tři pokuty za špatné stání,“ upřesnil velitel.

Třetí lokalitou, na kterou se strážníci zaměřili, je Fričova ulice v Bohaticích. „Trnem v oku místních jsou zde kamiony. Zatím jsme zde žádné problémy nezaznamenali, ale v kontrolách budeme pokračovat po Novém roce,“ doplnil Vlasák.

Setkání s Karlovaráky vychází z koordinační dohody mezi městskou a státní policií. „Pracovní schůzky máme každý měsíc, s veřejností se setkáváme jednou za čtvrt roku. Další chystáme na březen příštího roku. O konkrétním termínu budeme veřejnost včas informovat,“ dodal velitel karlovarských strážníků.