Obětí kyberšikany se na internetu zřejmě stala Karlovaračka Dagmar (plné jméno nebudeme na její přání zveřejňovat). Neznámý uživatel internetu se „naboural“ do jejího profilu na sociální síti a jejím jménem posílal nechutné zprávy jejím nejbližším.

„Vše začalo tím, že jsem se přihlásila do diskuzního fóra profilu akce Děkujeme, odcházíme. To, co jsem si za své názory vyslechla, je námět na jiný článek. Ale to, co se dělo poté, jsem ještě nezažila. Osobně si myslím, že to, co následovalo, má na svědomí některý z příznivců iniciativy Děkujeme, odcházíme,“ posteskla si žena.

Zatím neznámý uživatel internetu totiž začal jejím jménem posílat oplzlé zprávy jejím příbuzným. „Nechutné zprávy poslal mému bratrovi a dceři. Takovou sprostotu bych nikdy nečekala,“ posteskla si Dagmar.

Celý incident proto v pátek nahlásila na policii. Podle jejího mluvčího Pavla Valenty je nejjednodušší obranou proti podobným případům sociální sítě prostě nepoužívat. „Na rozdíl od jiných forem elektronické komunikace totiž nejdou zabezpečit proti zneužití. Pokud však uživatelé sociálních sítí něco takového zjistí, měli by se neprodleně obrátit na policisty. Ti pak na základě zjištěných skutečností rozhodnou o právní kvalifikaci případu,“ vysvětlil.

Kybernetická šikana může mít podle odborníků nedozírné následky. Pokud si totiž někdo na někoho takříkajíc zasedne, může mu způsobit psychické problémy, které nezřídka končí sebevražednými pokusy