Prostřednictvím webových stránek www.policie.cz /krajske-reditelstvi-policie-k vk.aspx o sobě dávají muži a ženy zákona vědět do celého světa. Jednou z možností této prezentace je získat kontakt na policistu, který má na starosti danou lokalitu.

„Na internetu lze najít kontakty jak na krajské ředitelství, tak na jednotlivé územní odbory, které odpovídají někdejším okresům, i na jednotlivá obvodní oddělení policie. Obsahuje také emailové adresy policistů,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Každodenní součástí práce mluvčích je pak zpravodajství. „Vedle aktuálních zpráv zde mohou zájemci o práci policie najít například fotografie či videozáznamy z policejních akcí,“ přiblížil obsah webových stránek krajského ředitelství jeho mluvčí.

Na internetových stránkách krajského ředitelství je ovšem i seznam lidí, po nichž aktuálně pátrají policisté v Karlovarském kraji. „Lze zde ovšem získat i informace o celostátně hledaných pachatelích trestných činů,“ doplnil Valenta.

A v neposlední řadě je jedním z odkazů kolonka „O nás“. Tu ocení například podnikatelé. „Jsou zde informace o veřejných zakázkách, úřední deska ředitelství či seznam majetku policie, který je určený k prodeji. To mohou být například služební vozy, motocykly či dokonce i budovy,“ dodal mluvčí Pavel Valenta.