Na šestnáct let odsouzený Miroslav Kozmér se zatím obnovy procesu nedočká. Krajský soud v Plzni totiž včera odročil řízení kvůli doplnění důkazů až na 26. října. Kozmér byl spolu s dalšími dvěma Čechy odsouzen k výjimečnému trestu za vraždu německého občana.

Kozmérovi společně s manželi Karbanovými uložil soud výjimečné tresty. Trojice totiž mučila a zabila bývalého zákazníka prostitutky Karbanové kvůli penězům. Jeho tělo poté rozřezala a zakopala v lese.

Za Michaelou Karbanovou, jíž bylo v době činu 28 let, přišel do bytu vedoucí berního úřadu z Německa. Znala ho z klubu v Norimberku, kde pracovala. Němec se tam do ní, stejně jako několik dalších zákazníků, zamiloval. Dostávala od něj drahé dárky a pod smyšlenou záminkou od něj získala i několik tisíc euro.

Když muž později zjistil, že je vdaná, vypravil se za ní do Karlových Varů. V bytě Karbanové ho však napadl její o rok mladší manžel a pětadvacetiletý Kozmér, kterého si předtím Karbanovi najali jako tělesného strážce.

Karbanová o útoku věděla. Svázaného Němce bili po celém těle a řezali nožem, aby jim prozradil PIN své karty. Měl mimo jiné četné a hluboké řezné rány na stehnech. Poté ho nechali vykrvácet a mrtvolu rozřezali, zabalili do osmi igelitových pytlů a zakopali u Krásna na Sokolovsku. Osobní věci oběti spálili. Z mužovy platební karty následně vybrali 40 000 korun a pokusili se vybrat i dalších 90 tisíc, manželka zavražděného však zablokovala účet. Pokusili se i prodat mužův vůz.

Dva týdny po činu je zadržela policie a plzeňský soud je poté odsoudil k výjimečným trestům. Vrchní soud pak zamítl jejich odvolání.
Bývalý voják a učitel bojových sportů Kozmér dostal nižší trest, protože pomáhal s objasněním trestného činu a policisty přivedl na místo, kde bylo zakopané tělo. Kromě vraždy ho soud odsoudil i za nedovolené ozbrojování Všichni tři odsouzení si trest odpykají v nejpřísnějším typu věznice.