Chtěl dovolenou, tak si vyrobil neschopenku

Karlovy Vary - Z pár dní volna navíc je rázem možnost vyfasovat až tři roky natvrdo. Karlovarští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z padělání a pozměnění veřejné listiny.

„Tohoto jednání se dopustil šestatřicetiletý muž z Karlovarska, který měl úmyslně pozměnit údaje na veřejné listině 'Rozhodnutí o pracovní neschopnosti', a to v dílu hlášení zaměstnavateli, na kterém měl pozměnit datum ukončení pracovní neschopnosti o několik dnů," řekl krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Takto zfalšovaný doklad odevzdal svému zaměstnavateli, který mu měl poukázat za uvedené dny náhradu mzdy. „V případě prokázání viny a následného odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti," dodala Valenta.

Zloděj ´dojel´ na kamerový systém obchodního domu

Karlovy Vary - Kamerový systém má na svědomí další odhalení zloděje. „Šestatřicetiletý muž v obchodním domě v ulici Chebská odcizil na pokladně volně odložený mobilní telefon. Tento si pak měl uschovat pod bundu a z prodejny odejít," popisuje krádež krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Naštěstí byl zachycen kamerovým systémem obchodního domu. Policisté ho po zjištění totožnosti zadrželi a obvinili z krádeže. „Krádež nebyla u šestatřicetiletého muže jeho první. Jak policisté zjistili, muž se krádeže dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za takový čin odsouzen nebo potrestán, a to rozsudkem Okresního soudu v Ústí nad Labem," uzavřel Valenta.

Motorka trefila značku a oba jezdci skončili v nemocnici

Ostrov - Páteční krásné odpoledne svedlo k vyjížďce na motorce dvojici nadšenců do motorů. A to i přesto, že motocykl měl propadlou technickou kontrolu. Řidič navíc nepřizpůsobil rychlost motorky stavebnímu a dopravně-technickému stavu silnice, a tak byla nehoda nevyhnutelná. „Řidič vjel vlevo na krajnici a poté na obrubník, kde došlo ke střetu motocyklu se svislou dopravní značkou. Následkem střetu došlo k těžkým zraněním řidiče i jeho spolujezdkyně," řekla krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Oba byli převezeni do nemocnice a případ nadále šetří policie.

Opilec si chtěl s policisty vyřídit účty, to mu nevyšlo a skončil v poutech

Karlovy Vary - Místo cesty domů z alkoholového tahu raději v sobotních ranních hodinách chtěl napadnout policisty. „Muž přistoupil ke služebnímu vozidlu policie v civilním provedení. Následně otevřel dveře u spolujezdce a na policistu, který na sobě měl uniformu, zakřičel a poté na něj fyzicky zaútočil. A to i přesto, že ho policista vyzval, aby zanechal svého jednání, že je policista," popsala začátek incidentu krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Podezřelý se tak pokusil udeřit policistu do obličeje, což se mu však nepodařilo. Během chvilky navíc přijela policejní hlídka a agresivního muže zadržela. „Útočník nezpůsobil naštěstí policistovi žádná zranění," dodala policejní mluvčí. Po vystřízlivění a provedení všech potřebných úkonů byl muž propuštěn ze zadržení na svobodu.