Podle obvinění měl v úmyslu získat neoprávněně dotace ze státního rozpočtu. Předložil proto zřizovateli nepravdivé statistické výkazy o škole.

„Změnil vykazovaný počet žáků v jednotlivých oborech. Navýšil počty žáků v oborech s individuální výukou, kde je státní dotace vyšší, a naopak ponížil počty v oborech s kolektivní výukou. Celkový počet žáků pak neodpovídal skutečnosti,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Rovněž podle jeho slov požadoval státní peníze na proplacení mezd pedagogů vyučujících dospělé studenty, i když věděl, že na tyto studenty není oprávněn čerpat státní dotace. Celkem měl státu způsobit škodu za necelé tři miliony korun.

Podle informací Deníku je obviněným dvaačtyřicetiletým mužem někdejší ředitel ZUŠ Antonína Dvořáka Václav Richter. „V žádném případě necítím vinu. Z policií zmiňovaných peněz jsem pro svůj prospěch nepoužil ani korunu, všechny odešly na účty zaměstnanců školy,“ reagoval Richter. Jak tvrdí, neměl zájem ani důvod zkreslovat výkonnostní ukazatele školy. „Na jejich základě jsem placen nebyl. Navíc nechápu, jak je možné, že v dalších dvou školách, na kterých byly zjištěny horší nedostatky, k nimž se ředitelé přiznali a zaplatili, zůstávají ředitelé nadále ve funkcích,“ hájil se obviněný pedagog.