Karlovy Vary O tom, že nechat klíče od auta položené na viditelném místě v předsíni se nemusí vyplatit, se přesvědčila majitelka bytu v Karlových Varech. Krom dvou párů bot se jí tak ztratilo i její vozidlo.

Karlovarští kriminalisté zadrželi devatenáctiletého a třiatřicetiletého muže, kteří jsou podezřelí ze spáchání porušování domovní svobody, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Mladší z mužů měl vejít na chodbu bytového domu v Karlových Varech, odkud měl odcizit dva páry bot v hodnotě dva tisíce korun. Následně, bez souhlasu uživatelky vstoupil do bytu, kde odcizil věci v hodnotě dvou tisíc korun společně s klíči od vozidla Peugeot," uvedl Pavel Valenta, mluvčí krajských policistů.

Následně už společně se starším mužem v brzkých ranních hodinách za pomoci odcizených klíčů z bytu měli v úmyslu převézt toto vozidlo do Sokolova a zde jej prodat. S vozidlem však havarovali na mostě přes řeku Rolavu a z místa havárie utekli. Starší komplic přitom navíc řídil vozidlo i přes zákaz řízení. I přes návrh policistů na vzetí do vazby soud rozhodl jinak, a tak dvojice čeká na soudní přelíčení na svobodě. „Chtěl bych varovat před ukládáním klíčů od vozidla na viditelných místech v bytě. Pachatelé při vloupání tyto klíče odnášejí a následně pak mohou takto lehce získané klíče využít k odcizení vozidla," upozornil Valenta.