Mikolášova radost ovšem neměla mít dlouhého trvání. „Fotil jsem u přechodu na ulici Davida Bechera u Pasáže. Najednou ke mě přiskočil nějaký kluk, a začal na mě řvát, co že ho fotím. Já ho přitom vůbec nefotil, stál na druhé straně ulice a v té tmě to ani dost dobře nešlo,“ vzpomíná. Neznámý do něj začal strkat. „Snažil jsem se jednou rukou bránit, ve druhé jsem svíral foťák. Ten kluk chytil blesk, a normálně ho urval. Pak se mu podařilo sundat mi foťák z krku, a třísknul s ním o zem. Pak na něj asi dvakrát či třikrát dupl. Kousky aparátu jsem pak sbíral v okolí. Osmdesát tisíc je v pr…,“ posteskl si fotograf.

O pomoc se napadený fotograf obrátil na strážníky karlovarské městské policie. „Hlídka přijela na místo, kde ji kontaktoval oznamovatel. Zároveň také označil mladého muže, který měl být pachatelem,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie. „Vzhledem k tomu, že škoda na fotoaparátu byla značná, a hlídka měla důvodně podezření, že šlo o trestný čin, předali jsme případ Policii České republiky,“ dodal zástupce velitele.

„Případ je na začátku vyšetřování, takže zatím informace nebudeme poskytovat,“ konstatovala Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Až na výše popsaný incident byly oslavy mistrovského titulu v Karlových Varech sice bouřlivé, ale jinak klidné. „Posílili jsme výkon služby. Naší prioritou byla jako tradičně lázeňská část města, konkrétně pak kamenná kolonáda,“ komentoval noční „šichtu“ strážníků Trojáček.

Slavící fanoušci, jak je to už v Karlových Varech tradicí, projížděli Pasáží auty. To ale strážníci jako vždy tolerovali.