Nezvyklý šramot v šatnách v mezipatře upoutal ve středu večer pozorost školníka Prvního českého gymnázia v Karlových Varech Milana Klicha. Když zaslechl zvuk páčených dveří, zalarmoval policisty. Sám, vyzbrojen golfovou holí, si na zloděje počkal před východem z budovy.

„Bylo to kolem osmé hodiny večer. Na řádění zloděje jsem přišel v okamžiku, kdy jsem šel otevřít dveře sportovcům, kteří v té době měli pronajatou tělocvičnu,“ uvedl odvážný školník.

Muž, který se objevil na chodbě, nic neříkal, jen neomylně mířil ke dveřím. „Co tady děláte? Neznám vás!“ oslovil jej Kich. Zloděj se pootočil, a náhle na školníka mířila pistole. „Zmiz,“ sykl podle Klicha vyprávění zloděj. „Pak do mě strčil, až jsem seběhl schody do sklepa,“ doplnil školník, který potom začal neznámého muže pronásledovat. Zoděj však přes rameno vystřelil do vzduchu. „Pak ještě jednou. Po druhém výstřelu jsem to vzdal,“ doplnil Klich.

Muž poté zmizel v Lidické ulici.

„Milan se zachoval velice statečně. Je to sice kliďas, ale když o něco jde, dokáže vzít pořádně za věc,“ zhodnotil čin odvážného školníka jeho kolega Emil Mareček.

„Zloděj z odložených věcí odcizil klíče od tří aut, bez povšimnutí nenechal ani mobilní telefony, finanční hotovost a platební karty. Celkem způsobil škodu za více než 40 tisíc,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Policistům se podle jeho slov podařilo zjistit, že zbraň, ze které zloděj vystřelil, byla plynová pistole.

„Kriminalisté po pachateli intenzivně pátrají a žádají případné svědky, kteří se ve středu mezi 19. a 20. hodinou pohybovali v ulicích Národní a Lidická, a mohli by přispět k objasnění tohoto případu, aby se ozvali na linku 158,“ vyzval veřejnost Valenta.