„Karlovarští policisté přijali ve středu v nočních hodinách oznámení o zranění muže v Jáchymově. Na místě zjistili, že byl třiapadesátiletý nemocný muž společně se stejně starým známým v restauraci v nedaleké osadě Mariánská. Po návratu se přátelé rozloučili, a jeden z nich po pár korcích upadl na zem. Druhý muž okamžitě začal s oživovacími pokusy, které prováděl až do příjezdu záchranné služby. Bohužel marně. Lékařka na místě pouze konstatovala mužovu smrt,“ uvedl k případu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Tím ovšem smutný případ neskončil. „Lékařka zjistila, že má u sebe mrtvý pouzdro na mobilní telefon, který ovšem chyběl. Policisté společně s kriminalisty okamžitě rozjeli šetření, při němž našli svědky, kteří viděli z místa odcházet chlapce. Měl u sebe mobilní telefon. Zakrátko vypátrali čtrnáctiletého chlapce z Ostrova, u něhož kradený telefon našli. Chlapec jej vzal v době, kdy byla muži poskytována první pomoc,“ pokračoval Valenta.

Nezletilý chlapce policistům telefon dobrovolně vydal. Přístroj tak mohli policisté spolu s dalšími věcmi předat rodině mrtvého muže.

„Chlapec se dopustil jednání, které by v případě jeho zletilosti bylo kvalifikováno jako provinění krádeže. Podle zákona o rodině může soud nebo správní orgán uložit nezletilému výchovné opatření, může mu vyslovit napomenutí či stanovit dohled. V závažnějších případech pak přichází na řadu ústavní výchova. To znamená, že je mladistvý či nezletilý umístěn do výchovného zařízení, v němž může být až do osmnácti, v některých případech dokonce i do devatenácti let,“ dodal Valenta.