Podle vyjádření odborníků jde totiž o křižovatku, takže stání v ní je v rozporu s předpisy.

„O vyjádření k tomuto spornému místu jsme požádali jak dopravní inspektorát, tak magistrát města. Konzultovali jsme to i s tvůrci silničního zákona. Všichni nám dali za pravdu: je to skutečně křižovatka,“ uvedl Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie.

Tomu odpovídá i práce hlídek strážníků. „Vedle klasických pokut a výzev pro pachatele dopravního přestupku jsme už několikrát z této lokality zaparkované vozy i odtáhli,“ řekl Vlasák. V souvislosti s tím apeluje na řidiče: „Je zapotřebí, aby si motoristé tuto pro ně novou skutečnost uvědomili. Je zbytečné riskovat pokutu. Kontroly v této lokalitě města budou ještě intenzivnější,“ upozornil velitel.

Parkující vozidla podle zkušeností velitele městských strážníků často komplikovala vjezd na pěší zónu složkám integrovaného záchranného systému, tedy policistům, sanitkám či hasičům.

„Základní je ovšem fakt, že v křižovatce se stát nesmí,“ doplnil Vlasák. Kroky strážníků už vyvolaly odezvu. Postižení řidiči je nevítají, ovšem Marcel Vlasák registruje i pozitivní ohlasy. „Už se mi stalo, že mě na ulici zastavili lidé, kteří kvitovali řešení tohoto místa,“ vysvětlil Vlasák.

Pracovníci obchodů v této lokalitě však příliš nadšení nejsou. „Když nám zavážejí zboží, musí s ním chodit dost daleko. Předtím mohli zaparkovat přímo před provozovnou,“ uvedla vedoucí jedné z prodejen v prostoru křižovatky.

S podobným omezením, jehož rozsah však není zatím známý, budou muset motoristé počítat i na křížení u Becherovky.