„Pachatel krátce před půlnocí vstoupil zamaskovaný kuklou do baru. Po obsluze požadoval vydání peněz. Barman mu dal kasírtašku s finanční hotovosti v řádu několika tisíc korun,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Aby ztížil případným pronásledovatelům práci, vystříkal lupič v prostoru baru slzotvorný sprej. Poté usedl do připraveného auta, se kterým se snažil ujet.

Daleko ale nedojel. „Na křižovatce rozcestí U Koníčka havaroval,“ potvrdila mluvčí.

Když zjistil, že ani slzotvorný plyn nezabránil jednomu z hostů baru v pronásledování, dal se na útěk směrem na tuhnickou lávku přes Ohři. „Svému pronásledovateli vyhrožoval, že jej zastřelí, pokud ho nenechá na pokoji. Také proti muži ze vzdálenosti asi pět metrů vystřelil. Naštěstí netrefil. Pistoli pak odhodil do řeky,“ pokračovala v líčení loupežného přepadení Papežová.

Po lávce se v tu chvíli proti pachateli blížila policejní hlídka. „Pachatel na výzvy mužů zákona nereagoval, proti jednomu z policistů dokonce zaútočil. Napadený muž útok vykryl a pachatele zpacifikoval,“ doplnila karlovarská policejní mluvčí.

Zadržený muž putoval rovnou do policejní cely. „Část odcizených peněz měl u sebe. Policejní komisař sdělil lupiči obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a přečinu násilí proti úřední osobě. Soudce vzal obviněného do vazby,“ dodala Papežová.