„Řidičku zastavila hlídka. Policisté zjistili, že hříčnice nemá řidičský průkaz. Navíc si už jednou vyslechla zákaz řízení motorových vozidel, který vyprší až v dubnu 2010,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Obdobných případů zjistili muži zákona na Karlovarsku v posledních dnech více.

Stejného prohřešku se v Ostrově dopustil i šestadvacetiletý muž. „Svůj vůz zaparoval, a chystal se odejít. V té chvíli jej ale zkontrolovali policisté. Při lustraci řidiče zjistili, že má soudem vyslovený zákaz řízení motových vozidel na 36 měsíců. Trest mu vyprší v březnu roku 2011,“ popsala další případ řidiče-neřidiče Papežová.

Třetí motoristou, který se usednutím za volant dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, byl šestapadesátiletý muž. Toho policisté odchytili v Toužimi. „Zákaz řízení motorových vozidel mu vyslovil karlovarský magistrát. Pokud by se v době trestu vyhýbal volantu, mohl za něj beztrestně usednout příští rok,“ dodala karlovarská policejní mluvčí.

Tito motoristé si nejenom prodloužili trest zákazu řízení, ale vystavili se i hrozbě vězení. Za maření výkonu úředního rozhodnutí jim totiž v nejhorším případě hrozí až roční trest odnětí svobody.