A právě takovou akci uspořádali v noci na pátek policisté z obvodního oddělení Karlovy Vary – město. „Zaměřili se na vytipovaná místa, kde se hledané, v našem žargonu závadové, osoby nejvíce zdržují,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Jejich snažení bylo tentokrát více než úspěšné. Podařilo se jim zadržet tři osoby, na něž vydali soudci příkaz k zatčení, a jednu, která se vyhýbala výkonu trestu. „Ze tří mužů byli dva v celostátním pátrání,“ zhodnotila výsledky Papežová.

Noční akci opepřil ještě známý karlovarský výtržník, na něhož uspořádali muži zákona doslova hon. „Ne poprvé vysypával odpadkové koše a tropil výtržnosti na ulici. Před policisty se dal na útěk a schovával se v uličkách karlovarské periferie,“ popsala honičku Papežová. Dohnat jej se sice hlídkám podařilo, ale umravnit museli výtržníka až za pomoci chvatů a hmatů sebeobrany. „Po vyšetření lékařem byl muž předán strážníkům městské policie, kteří jej převezli na sokolovskou záchytnou stanici,“ dodala karlovarská policejní mluvčí.