Jednání se opíralo o svědectví zaměstnanců firmy Johnson & Johnson, která do nemocnice dodávala vybavení pro kardiooddělení.

„Vedení nemocnice například požadovalo, aby naše dodávky zprostředkovávala společnost Zdravotní a distribuční, což nebyl úplně klasický model našeho obchodu,“ uvedl před soudem svědek Aleš Martinovský, který fungoval jako manažer pro velké zákazníky Johnson & Johnson a měl s Českou zdravotní podle svých slov několik jednání.

U soudu se také několikrát zmiňovalo, zda vybavení dodáváné přes distribuční firmu nemohlo být kvůli zprostředkující firmě předražené. „Konkrétní ceníky v této transakci nebyly, vždy záleží individuálně na rozměru zakázky apodobně,“ uvedl Martinovský.

Obhajoba Hanzla a Keřky se hodně opírala o to, zda si svědci ze zmíněné firmy vůbec podmínky jednání přesně pamatují.

„Nejdřív jste říkal, že byla jednání byla tři, pak dvě, tak kolik vlastně? Váš kolega pana Keřku nikdy neviděl a vy tvrdíte, že na jednání byl také, jak to tedy vlastně bylo?“ zaznělo například směrem k Martinovskému od obhájce Keřky. Kromě něj vypovídali ještě dva zaměstnanci z Johnson & Johnson, kteří se na jednáních podíleli.

Soudce Jaroslav Barbořík nakonec jednání odročil. „Je potřeba vyslechnout další svědky,“ konstatoval soudce Barbořík. Další jednání se koná 24. února.