Expolicista Pavel Kábrt údajně za zřízení či prodloužení pobytu vietnamským občanům bral i několik set tisíc korun. Kábrt zůstává i nadále ve vazbě.

Předseda senátu Tomáš Mahr předvolal na dnešní líčení dva svědky veitnamské národnosti, ti se ovšem do jednací síně nedostavili. „Svědky vietnamské národnosti jsem se pokusil předvolat jak pomocí pošty, tak i Policie České republiky. Bohužel se mi nedostalo žádné odpovědi, takže svědci budou pozváni i na další soudní proces,“ uvedl soudce.

Dále bylo na programu shlédnutí krátké videoreportáže z televizního pořadu, ve které se objevil i Kábrtův komplic Radek Kocáb. V nahrávce uvedl bývalí vedoucí zápodočeského pracoviště inspekce ministra vnitra Miroslav Šoulej, že dva obžalovaní policisté si mohli díky přijímaní úplatků vydělat zhruba padesát až sedmdesát milionu korun. Ten zároveň potvrdil, že počínání obou mužů sledovala Policie dva roky, na což po skončení reportáže zareagoval Kábrtův obhájce Martin Cír.

“Dvouleté sledování neni ani ve spisu napsáno, navíc manželka pana Šouleje pracovala také na cizinecké Policii v Karlových Varech,“ uvedl obhájce.

Po skončení reportáže nechal soudce pustil další nahrávku, kterou jeden ze svědků nahrával na mobilní telefon. V té byl vidět vietnamec hovořící s mužem v autě. Záznam byl pořízen v Karlových Varech.

„Nechápu, proč je nahrávka spojována s mým klientem, když se na ní vůbec nevyskytuje,“ upozornil ohbájce. Teď následně požádal soud o propuštění Pavla Kábrta z vazby z důvodů, že ve spisu nejsou žádné důkazy, že by jeho klient přijímal úplatky, ale vše jsou pouze pochybnosti a z těch nelze umístit obžalovaného do vazby.

Po krátké přestávce soudce sdělil své rozhodnutí. „Dospěli jsme k závěru, že věc předložíme Krajskému soudu v Plzni. Přístí soudní proces se bude konat v úterý 9. března od 8.15 hodin,“ uzavřel soudce.