Prodejci totiž své stánky stavěli na místa, kde porušovali zákon o pozemních komunikacích. „Detailnější kontroly jsme začali dělat 9. listopadu. V ten den jsme postoupili sedmnáct stánkařů pro porušení paragrafu zákona o pozemních komunikacích k vyřešení na magistrát města. Další dva případy řešili strážníci blokovou pokutou,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele karlovarské městské policie.

O týden později, tedy 16. listopadu, strážníci poznali, že kontrolní akce má svůj smysl. Postoupených případů bylo už jenom šest, k tomu udělili tři blokové pokuty.

Zatím poslední kontrola v areálu stadionu se uskutečnila 7. prosince. „Hlídky udělily pouze jednu blokovou pokutu,“ přiblížil její výsledky Trojáček.

Z této statistiky podle jeho slov vyplývá, že si stánkaři dávají větší pozor na to, kde svůj pult rozbalí. Jedním z důvodů je i výše pokuty, kterou mohou za porušení zákona dostat. „Ta se může vyšplhat jak u právnických, tak u fyzických osob až na půl milionu korun,“ varoval Trojáček všechny ty, kteří by chtěli prodávat jinde, než to umožňuje městská vyhláška. Podle ní mohou stánkaři své zboží nabízet na příjezdové cestě k tenisovým kurtům a v samotném areálu stadionu AC Start.