Senát Okresního soudu v Karlových Varech odsoudil Petra Egnera k šesti a půl roku vězení za nehodu, kterou způsobil 30. května loňského roku v Damicích, kde opilý, bez řidičského oprávnění a v autě, jež si vzal bez vědomí jeho majitele, narazil do autobusu. V něm zahynula jedna žena, další lidé utrpěli těžká a lehká zranění.

„I kdyby dostal dvacet let, bylo by to málo. Není dne, kdy bychom si na tu nehodu nevzpomněli,“ komentovala rozsudek matka dívky, která při nehodě utrpěla devastující zranění levé ruky. Následky si ponese do konce života.

Státní zástupce Pavel Dvořák požadoval šestiletý trest odnětí svobody ve věznici s ostrahou a desetiletý trest zákazu řízení veškerých motorových vozidel. „Vzhledem k tomu, že soudkyně rozhodla o umístění Petra Egnera ve věznici s dozorem a zkrátila udělila trest zákazu řízení v délce šesti let, ponechal jsem si lhůtu na odvolání,“ řekl po skončení hlavního líčení Dvořák.

Lhůty pro odvolání využil i Egnerův obhájce Václav Krondl. „S nepodmíněným trestem jsme počítali, ale očekávali jsme jej spíše při dolní hranici trestní sazby. Zřejmě se odvoláme, ale o tom se ještě musím poradit s klientem,“ vysvětlil svůj postoj Krondl.

Egnerovi, který se k výši trestu nevyjádřil, podle trestního zákoníku hrozil trest od dvou do osmi let. Kdyby jej ale soudkyně Petra Hortenská soudila podle trestního zákona, který platil do 31. prosince loňského roku, byla by sazba od tří do deseti let.

Vedle trestu odnětí svobody a zákazu činnosti je Petr Egner rovněž povinen zaplatit třem pojišťovnám částku v celkové výši více než 1,6 milionu korun. „Rodiče dívky, která utrpěla těžká zranění s trvalými následky, mohou své nároky uplatnit v občanskoprávním sporu s Petrem Egnerem,“ doplnila předsedkyně senátu Petra Hortenská.