Ta totiž s peněženkou přišla i o platební kartu s přiloženým PIN kódem. Toho zloděj využil a ještě téhož dne ve třech případech vybral z karty hotovost. Poškozené tím způsobil škodu za 7 950 korun. Informovala o tom Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

„Všem přitom doporučujeme, aby v případě, že si PIN kód k platební kartě nepamatují, jej měli uschovaný mimo peněženku,“ podotkla Papežová.

„Lidé by měli být všímavější ke svému okolí i ve vztahu k vlastním věcem. Pustit z dohledu peněženku nebo kabelku drobným zlodějům hraje do noty,“ doplnila Papežová.

Tohoto doporučení se ale nedržela šestašedesátiletá Maďarka, která navštívila Karlovy Vary. Na nezjištěném místě využil kapesní zloděj faktu, že se po městě procházela s otevřenou kabelkou. Sáhnout do ní a vytáhnout peněženku bylo pak dílem okamžiku.

„Cizinka měla v peněžence částku 270 euro a 17 000 maďarských forintů,“ přiblížila rozsah škod Papežová. V přepočtu na české koruny tak návštěvnice Karlových Varů přišla o částku blížící se sedmnácti tisícům.