Díky všímavosti muže z Bohatic se jim podařilo zadržet bezdomovce, který se v sobotu krátce před třetí hodinou odpoledne snažil odmontovat kovové zábradlí. Jeho cíl byl jasný: chtěl kov zpeněžit ve sběrně. Právě Bohatice přitom patří k těm částem Karlových Varů, na kterou se strážníci v poslední době více soustřeďují.

„Oznámení jsme na linku 156 přijali v 15.53. Na popsané místo okamžitě vyrazila motorizovaná hlídka strážníků,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele městské policie.

Na rohu ulic Teplárenská a Dubová strážníci skutečně objevili muže, který se lopotil s demontáží kovového zábradlí. „Strážníci, kteří drzého zloděje překvapili přímo při činu, jej nejdříve zkontrolovali. Bylo totiž možné, že po něm pasou kolegové ze státní policie,“ řekl Trojáček. Lustrace byla negativní. „Jeho čin proto odměnili blokovou pokutou,“ doplnil zástupce velitele městské policie.

Jenom s finančním postihem ovšem sběratel kovu nevyvázl. „Strážníci si pohlídali, aby vše uvedl do původního stavu. Jeho snažení ukrást kov tak vyznělo naprázdno,“ dodal Trojáček.