Nejenže jej přímo na místě zadržela hlídka městské policie, ale ještě se při rozbití okna, kterým do objektu vnikl, pořezal, takže než doputoval do rukou státních policistů, museli jej ošetřit lékaři záchranky.

„Hlídka vyjela do školky na signál pultu centralizované ochrany. Muž, který se snažil dělat, že tam vůbec není, nám není neznámý. Už v minulosti jsme se s ním ve výkonu služby setkali,“ uvedl k případu Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie.

Nedělní případ byl takřka jako přes kopírák. Skoro na den přesně před půl rokem zde totiž strážníci zasahovali také. Tehdy přímo na místě zadrželi devatenáctiletého mladíka z Karlových Varů.

Výjezdy na signál pultu centralizované ochrany nejsou podle Vlasákových slov nikterak časté. „Průměrně vyjíždíme ke dvěma denně,“ přiblížil velitel. „Drtivá většina výjezdů je však planých. Buď jde o poruchu techniky nebo chybu obsluhy. Pokud je ale výjezd takříkajíc ostrý, v osmdesáti procentech případů skončí zadržením pachatele. Zbylých dvacet procent tvoří případy, kdy někdo například jenom kopne do výlohy a uteče,“ doplnil Vlasák.

Strážníci karlovarské městské policie hlídají na dálku všechny objekty vlastněné a provozované městem či jeho příspěvkovými organizacemi. To znamená, že jsou na pult napojené školy, školky nebo například skleníky Správy lázeňských parků.