Teprve pod pohrůžkou použití zbraně se policistům vzdal čtyřicetiletý muž z Ostrova. Pachatel, kterého nyní ochránci zákona podezřívají z trestného činu loupeže, se pokusil vyloupit pobočku bankovního domu na Hlavní ulici v Ostrově.

„Zavolal do banky s tím, že chce nemalou částku peněz,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Suma, kterou požadoval, se podle jeho slov pohybovala v řádu statisíců. Svůj požadavek podpořil tvrzení, že pokud peníze nedostane, vyhodí pobočku do vzduchu.

„V okamžiku, kdy se podezřelý muž blížil k bance, zasáhli policisté. Byli nuceni užít hrozby střelnou zbraní,“ pokračoval karlovarský policejní mluvčí.

U čtyřicetiletého muže našli policisté kuklu s otvorem pro oči, maketu pistole ČT vzor 57 a atrapu výbušného zařízení. I když ani jedna ze zbraní nemohla nikomu ublížit, bylo jejich provedení velice věrohodné. „Z bomby koukaly dráty a blikalo na ní světlo. A když proti někomu vytáhnete věrnou maketu pistole, je velice těžké poznat, že to není skutečná zbraň,“ vysvětlil Pavel Valenta.

Policisté už zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu loupeže. „Za ten hrozí podezřelému až desetiletý trest odnětí svobody,“ dodal mluvčí karlovarských policistů.